Badania satysfakcji Polaków – raport

Nasz kooperant z portalu HRmapa.pl zrealizował dopiero co dane z badania motywacji i satysfakcji pracowników w kilkuset przeanalizowanych firmach.
HRmapa to serwis prowadzący online audyty motywacji.
Co wynika z zakończonego badania?
Ważna jest satysfakcjonująca stała pensja podstawowa również pewność zatrudnienia. Niewiele mniej ważna jest kwestia osobistego zarządzania czasem dnia, tygodnia i miesiąca. Na niższym miejscu plasuje się możliwość wyrażania swojej opinii dotyczących ważnych decyzji czy planów.
Dalej: pochwały, podziękowania, docenianie ze strony szefa.
Jak łatwo się domyślić na liście jest też samodzielne wyznaczanie sobie celów i zadań.
Już odrobinę niżej są: awans a także delegowanie Ci ciekawych lub innowacyjnych zadań. Liczą się także atrakcyjne szkolenia.
Niżej w ocenie pracowników są wysoki standard miejsca pracy . Nie ma wysokiej oceny w opinii pracowników także
prestiżowe stanowisko ani uznana marka i renoma firmy, w której pracujesz. Testy pokazały że takie psychologiczne i osobowościowe aspekty jak partnerska i nieformalna relacja z szefem oraz duża zmienność zakresu obowiązków też są mniej istotne. Najniżej uplasowalo się: zwolnienie Cię z zadań, których nie lubisz wykonywać.
Dokładne wyniki z badania motywacji i satysfakcji pracowników, struktura wykorzystanego testu i kwestionariusza oceny jest opublikowana i opinia badaczy na stronie HRmapa.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>