Szkolenia Z Efektywności

Pracownicy wielu korporacji bez ustasnku zagadują naszą firmę o  Szkolenia Z Efektywności Osobistej  dla zaawansowanych.  Zawsze odpowiadam wówczas iż nie ma dostępnego na rynku czegoś takiego jak zaawansowane narzędzia w opisaywanym zagadnieniu ponieważ nie tu jest pies pogrzebany.
Najpierw musimy wiedzieć że sukces w pracy menedżera zależy tu w największym stopniu nie na użyciu technik zaawansowanych (bo ich istnienie to fikcja) ale na sumiennym oraz zdyscyplinowanym przestrzeganiu naturalnych zasad postępowania – np. jasne priorytety kiedy analizujemy zarządzanie czasem, albo dopasowanie delegowania do kompetencji gdy chodzi o zarządzanie w grupie.
Jeżeli menedżerowie uczestniczyli w szkoleniach i coachingach na poziomie elementarnym, a nie potrafią sprawnie pracować to odpowiedź nie leży w zaawansowanym szkoleniu z zarządzania. To zwykle dwa inne powody bywaja źródłem porażki. Pierwsza – niewystarczająco poziom samodyscypliny w częstym wykorzystywaniu znanych już metod. Najczęściej szefowie stosują je wyłącznie kiedy mają ochotę a nie zawsze gdy rozsądek to podowiada.
Poza tym robią to niepoprawnie (np. bez analizy i przemyślenia) i od niechęcenia – co znowu nie jest zagadnieniem na szkolenia ale wsparcie przełożonych.
Dlatego uwzględnijmy ten fakt i zanim zamówimy szkolenie z zarządzania czasem, kurs z przywództwa, albo projekt e-learning z komunikacji dla zaawansowanych, przeprowadźmy audyt problemów w firmie . Dobre leczenie zaczyna się od sprawnej diagnozy. Inaczej wywalimy naprawdę duże wydatki a rezultat szkolenia nie będzie dla zespołu pozytywny, a korzyści biznesowe – na śmiesznie niskim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>