Tworzenie harmonogramów jest korzystne dla zarządów spółek

W tym blogu postanowiłem zaprezentować pewną umiejętność przełożonego. Podczas naszych szkoleń dla menedżerów zawsze otrzymujemy  casy dotyczące zachowań menedżerskich. Z tych rozmów wynika, iż jedną z najważniejszych kompetencją menedżera jest planowanie i ustalanie celów.

Podczas sesji szkoleniowych dla pracowników kancelarii prawnych rozmawialiśmy o nowej metodzie aktywizacji niezbyt produktywnych pracowników i skłonienia ich do wykonywania zadań. Powyższa koncepcja polega na twierdzeniu, iż w każdej sytuacji bez wyjątku zawsze warto stworzyć harmonogram i zakres zadań , a także wytyczyć punkt końcowy podejmowanych działań. Następnie planista musi pokazać te ustalenia zatrudnionym pracownikom. Jeśli pracownicy rozumieją zamierzenia i harmonogramy firmy, efektywniej wykonują swoje obowiązki i uprawnienia. Te kompetencje warto doskonalić w czasie warsztatów, np.:
Szkolenia  Praca w Zespole.

Sporządzanie planu  skupia się na narysowaniu mapy czynności i osób jako wykonawców i ustaleniu precyzyjnych celów dla organizacji. Podejmowanie decyzji na temat działań często kojarzy się, że jest dość łatwe. Dlatego zwykle należy tworzyć harmonogramy i wytyczne bardzo szczegółowo. Harmonogram tworzy się z zadań}, przedziałów godzinowych oraz osób, które powinny zakończyć wszystkie projekty.

Cel i plan musi zostać zachowany w komputerze. Dość szybko tworzy się harmonogramy za pośrednictwem programów informatycznych. W sieci można znaleźć różne strony internetowe z oprogramowaniem do zarządzania, które ułatwiają menedżerowi  układać czynności w plan.

Muszę podkreślić, iż cele są konieczne w pracy, z tego powodu, że plan prowadzi do zrealizowania jasnego zamierzenia. Zwykle to kierownik ustala listy czynności na podstawie polityce organizacji. Tak określona koncepcja strategii  firmy bywa  niezwykle obszernym dokumentem dla organizacji.

Na prowadzonych przez nas sesjach doradczych menedżerowie dość często pokazują swoje firmowe plany. W dalszej części szkolenia poprawiamy wszystkie pokazane nam harmonogramy oraz pokazujemy najlepsze metody działania. Warto pamiętać, że dobry kierownik potrafi ustalać harmonogramy. W przeciwnym wypadku w jego dziale panuje chaos.

O NAS

Twórcą niniejszego wpisu jest  Rafał Szczepanik , trener prowadzący szkolenia z rozwiązywania konfliktów a dodatkowo doradca w programach dotykających problematyki  tworzenia przewag konkurencyjnych.
Na tej stronie wiele dyskutujemy także o:
- audyty kompetencji załogi w przedsiębiorstwach wszelkich branż
- ankiety rozwojowe
- szkolenia z rozwoju osobistego i menedżerskiego
- wydarzenia incentive
- zarządzanie kadrami
Dziękujemy i namawiamy do następnych wizyt na tej stronie.