Atmosfera korporacyjna oraz współpraca w zespole

Można zadać zdanie: w jakim stopniu firmy różnią się odmienną kulturą pracy? Czasami różnice występują naprawdę decydujące o jakości pracy. Człowiek uczestniczący w szkoleniach czasami myśli: w obecnej pracy pracuje mi się całkiem nieźle, a w tamtej była męcząca atmosfera. Co jest powodem?
W niniejszym artykule przedstawiono krótki rys działania dwóch organizacji. Odnajdź 7 wyróżników atmosfery organizacyjnej, które w tych organizacjach są różne. Wymień je w Wordzie oraz przedstaw w punktach, gdzie leżą różnice. Dokładny opis znajdziesz na stronie tej firmy:
Zestawienie – Wyjazdy Integracyjne
Firma ABC wytwarza wieże z mp3 dla typowych melomanów. Rynek to niemal cały obszar województwa. Kierownicy wyższego poziomu w hierarchii organizacyjnej ponoszą odpowiedzialność za wszystkie towary. Zarząd nie wymaga jednak od nich skłonności do nadmiernego ryzyka. Wszystkie obszary decyzyjne mają być bez jakichkolwiek wyjątków pozostawione w systemie infromatycznym, dobre efekty bywają nagradzane na forum. Projekty jakie zakończyły się niezbyt koszystnie również bywają publicznie przedstawiane. W firmie nie został wdrożony najmniejszy nawet sposób aby nakładaniać do podejmowania nowatorskich zadań.
Firma DEF Ltd. działa w sektorze żywności i specjalizuje się w wytwarzaniu napojów mlekopodobnych, masmiksów oraz serków śniadaniowych. Kierownictwo firmy wprowadza teraz nową metodę funkcjonowania na rynku na następne 8 lat, aby przekonać menedżerów wyższego szczebla do kalkulowania działań ryzykownych i dalszych usprawnień ich działów. Szefowie, którzy wniosą usprawniające sposoby poprawy pracy i innowacyjne metody działania, mają być przenoszeni na wyższe stanowiska. Negatywny efekt, wtedy gdy nie przynosi rażącej szkody firmie, będzie rozumiany jako „lekcja na przyszłość”.
Widać wyraźnie, że te dwie organizacje biznesowe stworzyły różne atmosfery korporacyjne. W kolejnym części bloga dotyczącej zespołu przedstawię, w jaki sposób atmosfera organizacyjna wywiera wpływ na współdziałanie w grupie.
To tyle menedżerskich inspiracji.
Redakcja: Grzegorz Nowosielski
I JESZCZE JAK CO MIESIĄC ODROBINA NIETYPOWYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH TEAM BUILDING Z MINIONEGO MIESIĄCA:
- Ciesząca się największym wzięciem forma ćwiczeń : gry plenerowe bez zadań ekstremalnych
- Najlepiej wycenione w ankietach po evencie zadania – oceny grup: zadania wspinaczkowe
- Przeciętna liczebność grupy szkoleniowej: osiemdziesiąt uczestników.
- Najlepsze dla zamawiającego dni tygodnia na team building: sobota.
- Najczęściej zamawiana część kraju: Jura Krakowsko Częstochowska

ŹRÓDŁO: Training Projects
Realizujemy wyjazdowe szkolenia team building i niezwykle dynamiczne wyjazdy integracyjne dla pracowników.