Zmienione zasady – unijne szkoleń

Wiele informacji wskazuje na to, że za kilka kwartałów wyraźnie prostsze do uzyskania będą dotacje z Unii Europejskiej dedykowane na kursy i naukę. W realizowanych przez naszą organizację projektach wymieniłbym na pierwszym miejscu subwencje na Szkolenia Z Motywowania I Motywacji .
Tego typu nowinke dostaliśmy od zaufanego menedżera , z naciskiem na fakt iż wydaje się to informacja wymagająca formalnej weryfikacji. Musimy to skontrolować w sprawdzonym źródle.
Nowość ma opierać się na tym, iż zaproponowany będzie certyfikat płatniczy, którym uczestnik na kursie zapłaci wykładowcy. Na dalszym etapie organizator szkolenia zaniesie ten czek do urzędu dotującego i w rewanżu za wręczoną fakturę zarządzający funduszem wyda umówioną stawkę. Taka zmiana ma ułatwić biurokratyczne normy w projektach współfinansowanych ze środków publicznych. Działy finansowe będą zapisywać po prostu obieg bonów a nie pojedynczą fakturę za kartkę papieru, ciastko czy segregator.
Także dla przedsiębiorstw delegujących kadrę na kursy biurokracja ma przybrać łagodniejszy wyraz twarzy. Na zmienionych warunkach dokumenty podobno zostaną krótsze. Niechby tak się stało.
Sceptycyzm wzbudza jednak inna informacja. Do akceptowania czeku zostaną certyfikowane tylko agencje kształceniowe, które zdobędą akredytację. Tutaj pojawia się wątpliwość o trafność przesłanek do otrzymania akredytacji.
kolejna wątpliwość jest o wielkość wynagrodzenia za realizację warsztatu. Czy kwotę określoną na projektowanym voucherze wymyśli jednostronnie któryś urzędnik?

O BLOGU
Ten blog redaguje grupa mających wieloletni staż specjalistów realizujących treningi dla firm z kilkunastu dziedzin gospodarki.
Redaktorem niniejszego opracowania jest Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z motywowania oraz współautor tekstów w projektach dotyczących zagadnień audytu kompetencji w organizacji.
W tym miejscu wiele dyskutujemy równeż na temat:
- analizy satysfakcji specjalistów w różnych korporacjach
- testy osobowościowe
- szkolenia z sprzedaży i rozwoju zespołów handlowych
- eventy dla pracowników
- zarządzanie ludźmi
Nieodmiennie zachęcamy do wielokrotnych wizyt na tej witrynie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>