Reguły funkcjonowania w dziale pracowniczym

W tymże wortalu od wielu kwartałów prezentuję zalety współdziałania w zintegrowanej grupie pracowniczej. Kilka tygodni temu miałem przyjemność poprowadzić projekt w ramach profesjonalnych kursów dla menedżerów w obszarze funkcjonowania i rozwijania działu pracowniczego. Osoby uczestniczące w badaniach na temat szkoleń opowiadali dobre praktyki, jakie znają ze swojej pracy w korporacjach. Na podstawie ich relacji postanowiłem zapisać trzy best practices współdziałania w zespole – koncepcje opowiedziane przez samych uczestników. Pozostałe dobrych praktyk da się odszukać również na tym portalu:
 Rekomendacje – Wyjazdy
Poniżej zamieściłem reguły funkcjonowania w dziale pracowniczym. Opisałem je jako studium przypadku rzeczywistych zjawisk zachodzących w organizacji biznesowej.
1. Przygotuj się na cykliczne zebrania grupy pracowników
Basia była w zeszłym roku kierownikiem departmantu logistyki. Pracuje z dość różnorodną grupą pracowników. By pracownicy mogli ze sobą współpracować, szefowa organizuje cykliczne narady. Narady są najczęściej w piątek o godzinie 8.00 oraz zajmują mniej więcej 3 godziny. Po naradzie kierowniczka zapisuje wnioski oraz zadania dla wszystkich zatrudnionych.
2. Zapoznaj się z pracą członków zespołu
Tomek pracuje w wydziale logistyki. Codzienne aktywnie uczestniczy w wielu działaniach z innymi ludźmi w firmie, jednakże oni zostali oddelegowani do oddziałów w innych miastach. By zatrudnieni w opisywanej firmie sprawniej ze sobą pracowali, co jakiś czas ta instytucja wysyła ich na 6 godzin na integracyjne spotkania w dobrym motelu.
3. Bazy kompetencji w zespole
Dagmara jest dyrektorem mikro firemki reklamowej. Instytucja posiada w głównej siedzibie firmy 3 specjalistów. Szefowa wybrała dla organizacji system informatyczny do akumulowania kompetencji w obszarze funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dzięki temu pracownicy mają możliwość pracować razem i będą wiedzieć, które działania są w firmie.
To tyle przywódczych wniosków.
Redakcja: Tomasz Falenty
I DODATKOWO JAK ZAWSZE ODROBINA NIETYPOWYCH STATYSTYK DOTYCZĄCYCH TEAM BUILDING Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA:
- Ciesząca się największym wzięciem forma zajęć : gry konstrukcyjne z klockami
- Najlepiej ocenione w ankietach po szkoleniu aktywności – komentarze grup: gry plenerowe bez zadań ekstremalnych
- Uśredniona wielkość grupy szkoleniowej: osiemdziesiąt osób.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na incentive: poniedziałek.
- Najczęściej wybierana lokalizacja: Podlasie

ŹRÓDŁO: Training Projects
Prowadzimy scenariuszowe szkolenia team building i pasjonujące wyjazdy integracyjne dla pracowników.